zabika.ru 1

ПРАГРАМА


культурна-масавых мерапрыемстваў абласнога фестывалю-кірмашу
“Дажынкі-2011”


9 верасня 2011 г.

20.00 – 21.30 -  святочны канцэрт з удзелам аматарскіх

калектываў Брэсцкай вобласці для

жыхароў г. Бяроза (плошча Леніна)

21.00 – 22.30 - святочныя канцэрты ў гаспадарках

раёна

21.00 – 22.00 - дэманстрацыя відэафільма “Мая

Бацькаўшчына” (пляцоўка кiнатэатра

Кастрычнік”)

10 верасня 2011 г.

12.00 – 12.45 - урачыстае шэсце святочнай калоны па вул. Леніна да плошчы Леніна

12.45 – 13.30 - урачыстае адкрыццё абласнога фестывалю-кірмашу “Дажынкі-2011” (плошча Леніна)

- цырымонія ўзнагароджвання пераможцаў абласнога спаборніцтва па ўборке ўраджаю 2011 (плошча Леніна)

13.30 – 15.00 - канцэрт-ушанаванне пераможцаў жатвы 2011 (плошча

Леніна)


15.00 – 19.00 - святочны канцэрт з удзелам калектываў аматарскай творчасці і асобных выканаўцаў Бярозаўскага раёна (плошча Леніна)

19.00 – 20.00 - вулічнае прадстаўленне Брэсцкага абласнога акадэмічнага тэатра драмы імя Ленінскага камсамола Беларусі (плошча Леніна)

20.00 – 20.40 - канцэрт групы “Спасение” (г.Брэст) (плошча Леніна)

20.50 – 23.00 - маладзёжная дыскатэка (плошча Леніна)

Святочныя пляцоўкі

11.00 – 17.00 - маладзежная пляцоўка “Восеньскі калейдаскоп”, выступленне аматарскіх калектываў вобласці, паказ маладзежных калекцый (вул. Леніна, ВТБ-банк)

11.00 – 17.00 - святочная пляцоўка “Захапленне на любы густ”, выступленне аматарскіх аб’яднанняў Брэсцкай вобласці, выстава беларускай кухні г. Брэста (вул. Савецкая, кiнатэатр “Кастрычнік”)


11.00 – 17.00 - выстава-продаж вырабаў майстроў народнай творчасці «Кірмашовы россып» (вул. Кастрычніцкая)

11.00 – 17.00 - выстава-продаж вырабаў навучэнцаў устаноў прафесійна-тэхнічнай адукацыі Брэсцкай вобласці (Раённы цэнтр пазашкольнай работы)

На працягу ўсяго свята будуць працаваць гандлёвыя кропкі.
Запрашаем на свята!

Спортивно-массовые мероприятия
10 сентября 2011 года

11.00-19.00

Первый открытый турнир Березовского района по бильярдному спорту


Ледовая арена

ОАО «Трайпл»

11.00-15.00

Соревнования по вольной и греко-римской борьбе на призы ОАО «Трайпл»


Ледовая арена

ОАО «Трайпл»

11.00-18.00

Соревнования по мини-футболу среди детей и подростков по месту жительства


У «ДЮСШ №1 г. Береза», стадион (искусственное поле для мини-футбола)

11.00-16.00
11.00-16.00

Соревнования по волейболу среди детей и подростков по месту жительства


ГУО «Березовская СОШ №3» (юн.)

ГУО «Березовская СОШ №2» (дев.)

11.00-15.00

Открытый турнир по стритболу среди любительских команд района, области


ГУО «Березовская СОШ №3»,

стадион

11.00-18.00


Открытый турнир по шашкам среди любителей района, области


У «ДЮСШ №1 г. Береза»

11.00-18.00

Открытый турнир по шахматам

среди любителей района, области


У «ДЮСЭЦ» Красные казармы

11.00-15.00

Соревнования по авиамодельному спорту среди воспитанников ЦВР

г. Березы и г. Белоозерска


У «ДЮСШ №1 г. Береза»,

стадион

(запасное поле)

11.00-18.00

Соревнования по дартсу среди участников фестиваля-ярмарки тружеников села Дожинки-2011


У «ДЮСШ №1 г. Береза»,

стадион

12.00-13.30

Соревнования по плаванию среди КФ предприятий, организаций и СПК района


У «ДЮСШ №1 г. Береза»,

бассейн «Дельфин»

12.00-13.00

Турнир по хоккею с шайбой среди команд г. Барановичи и команды любителей Брестской области


Ледовая арена

ОАО «Трайпл»

12.00-16.00

Соревнования по картингу среди воспитанников ЦВР


У «ДЮСШ №1 г. Береза»,

стадион

13.00-14.00

Показательное выступление спортсменов Березовского района, области


У «ДЮСШ №1 г. Береза»,

стадион

14.00-16.00


Открытый турнир по каратэ среди воспитанников клуба «Сатори»


У «ДЮСШ №1 г. Береза», стадион

14.00-16.00

Матч по футболу среди ветеранов Брестской области и ветеранов ФК «Динамо-Брест»


У «ДЮСШ №1 г. Береза»,

стадион

14.00-15.30

Первенство Брестской области по гиревому спорту


У «ДЮСШ №1 г. Береза»,

стадион

15.30-17.00

Открытый турнир клуба «Асілак» по армрестлингу


У «ДЮСШ №1 г. Береза»,

стадион (тенисный корт)

14.45-15.10

в перерыве футбола

Соревнования по легкой атлетике (л/а эстафета) среди учащихся общеобразовательных школ района


У «ДЮСШ №1 г. Береза»,

стадион

16.00-17.00

Чемпионат Брестской области по перетягиванию каната


У «ДЮСШ №1 г. Береза»,

стадион

16.00-19.00

Показательные выступления воспитанников отделения конного спорта

У «ДЮСШ №1 г. Береза»,

стадион